Керівник громадського формування у місті Вараш Геннадій Дерев’янчук розповів про будні «Муніципальної варти», розвиток спорту, волонтерство та розвиток міста

09/03/2017

Група компаній «Алатир-Інвест» продовжує просвітницький проект «Відкрий своє місто», в якому розповідає про відомих, активних, ініціативних особистостей міста Вараш. Політики, працівники атомної електростанції, керівники підприємств, спортсмени, художники – це герої наших публікацій, які мають що сказати і готові зробити місто Вараш ще кращим. Цього разу ми поспілкувалися із одним із засновників та керівником громадського формування з охорони громадського порядку «Кузнецовська муніципальна варта» Геннадієм Дерев’янчуком.

Довідка:

Народився на Волині, у смт. Маневичі, з 1980 року проживає у місті Вараш.

Має дві вищі освіти – радіоелектроніка та економіка. Закінчив військову кафедру, отримав звання лейтенанта. З 2004 року займається підприємницькою та громадською діяльністю.

-     Як створили Муніципальну варту у місті?

-    Колись я був у складі дружинників і ми патрулювали місто. Започаткували ми громадське формування  вкінці 2013 року, провели збори у складі 10-ти людей та зареєстрували Статут. Причиною створення громадського формування було бажання зробити місто спокійнішим та безпечнішим. Поштовхом остаточного формування кістяку організації стали події на Майдані. Ми почали формувати загони самооборони.  Тоді почали говорити про ймовірність захвату РАЕС, тому ми чергували на в’їздах міста, перевіряли автомобілі на наявність «тітушок» - так сформувався кістяк активних людей, які в подальшому вступили до організації. До складу громадського формування входять самодостатні люди, які працюють на РАЕС, вчителі, лікарі, підприємці. Бували різні ситуації, нас провокували, пропонували гроші, але наша команда працює за ідею і має власні принципи. Поступово наша організація почала рости і цього року вона налічує 72 людини. Розвитку громадського формування допомагає міська влада, вона виділила приміщення, автомобіль, та кошти - 135 тисяч гривень. За них ми закупили рації, паливо, спецзасоби, ліхтарі, 20 комплектів форми для тих, хто не може самостійно її придбати. Проте, ми розуміємо, що все необхідне не може закупити держава, тому багато речей купуємо самі. Безпосередньо форма яку носять члени громадського формування куплена за власний кошт.

-     Які проблеми сьогодні існують у місті? З якими правопорушеннями  найчастіше стикаєтеся?

-    Проблеми такі ж як і в інших містах. На першому місці – це порушення громадського порядку:  розпиття спиртних напоїв у громадських місцях, бійки  та порушення правил дорожнього руху. Громадське формування діє згідно закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Ми патрулюємо спільно з працівниками поліції, самостійно не можемо затримувати людей. Членами формування є громадські помічники дільничних інспекторів поліції і вони мають такі ж права як поліцейські – це допомагає працювати в межах наших повноважень. Згідно закону ми можемо застосовувати спецзасоби в окремих випадках, маємо дозвіл на отримання травматичної зброї, проте ні разу не доводилося її застосовувати. Намагаємося все врегулювати шляхом діалогу, якщо не виходить – тоді спілкування доводиться продовжувати у поліційному відділку. Наша справа – допомогти поліції зробити їх роботу. 

-    Як обираєте людей у організацію?

-   До нас самі звертаються небайдужі жителі міста із бажанням вступити до «Муніципальної варти». В нас є Фейсбук-сторінка, електронна заява на вступ, візитки. Щоб вступити в громадське формування людина має написати заяву, пройти співбесіду із керівним органом, ми перевіряємо чи немає у людини кримінального минулого. Після цього кандидат проходить спецперевірку, поліція дає довідку про відсутність судимості і тоді людина проходить спеціальні навчання у поліції та здає іспит. Лише після цього людина отримує посвідчення.

-     Яка структура Муніципальної варти?

-   Керуючий орган складає 12 людей, громадське формування розбите на  7 відділень. В нас є група швидкого реагування, до її складу входять в основному спортсмени. Нещодавно був випадок, до нас подзвонив охоронець школи і повідомив, що крадуть дошки. Група впродовж 10 хвилин виїхала на місце події разом з поліцією і запобігла крадіжці. Також була історія коли подзвонили небайдужі мешканці міста і повідомили що зі столової однієї зі шкіл нашого міста має бути здійснена крадіжка продуктів, якими харчують наших дітей. Прибула група швидкого реагування відслідкувала дану крадіжку і на гарячому була затримана завідувач столової в момент, коли дані продукти вигружалися в гараж завідувача столової.

-    А які стосунки з поліцією?

-   З поліцією у нас дуже гарні стосунки, ми налагодили співпрацю. В нас бувають спільні навчання. В місті є два волонтери, які входять у громадську організацію «Рівнетакмед» один із них є членом громадського формування. Вони їздять на полігони Західної України і безкоштовно навчають наших військових тактичній медицині. Всі члени громадського формування також проходять раз в тиждень навчання надання першої медичної допомоги потерпілим у різних ситуаціях. Ми запросили поліцію і вони також прийматимуть участь у цих навчаннях.

-    Геннадію, Ви сьогодні активно допомагаєте спортивним організаціям міста Вараш. Чому вирішили підтримати саме цю сферу?

-    Я регулярно відвідую спортзал і в свій час займався карате та боксом, тому вирішив допомагати розвитку спорту у місті Вараш. Вважаю, що спортивне виховання дітей – дуже важливе і тому об’єднав підприємців навколо цієї ідеї, які періодично виступають спонсорами. Повернувшись після навчання в місто почав займатись боротьбою так і вийшло, що почав спочатку підтримувати саме цей вид спорту. Купуємо медалі, грамоти, подарунки, допомагаємо коштами для поїздки на змагання, допомагаєм спортивним інвентарем, поставили тренажери. У місті Вараш був гурток карате, але за певних обставин він мав закриватися, тому ми разом з товаришами  вирішили його відродити. Так з’явився спортивний клуб карате «Любарт» (Вараш). Ми сприяли, щоб діти мали свій спортзал. Два тижні тому наші діти зайняли призові місця у Чемпіонаті України.

-     Що б Ви хотіли змінити у місті Вараш?

-   Нам не вистачає пропаганди спорту. Хочеться, щоб більше допомагали розвитку спорту. Більшість спортивних об’єктів належить атомній електростанції, а зараз хочуть мінімізувати витрати на соціальну сферу і передати місту ці об’єкти. Поки це знаходиться  в перехідному періоді, спорт недофінансовується і багато змагань проходить за підтримки підприємців. Існує дуже велика проблема наркоманії. Вараш входить у 10-ку міст з розвиненою наркоманією. Зараз тривають реформи поліції і, фактично, щоб затримати людину, яка займається збутом наркотичних засобів потрібно провести багато оперативних заходів, а на законодавчому рівні це ще чітко не визначено. На тому фоні, що це питання неврегульоване, наркоманія процвітає. В нас є 6 мікрорайонів і в кожному є по декілька людей, що торгують наркотичними засобами і багато мешканців міста про це знає. На всю Рівненську область в поліції є аж три людини, які мають викривати злочини з торгівлі наркотичними засобами. Хіба може три людини побороти дане лихо в маштабах цілої області?  Ми боремося, але поки що законодавчо ми не можемо до кінця довести цю справу.

-     Яким Ви мрієте бачити місто?

-   Місто Вараш дуже подобається, воно самодостатнє, адже більшість мешканців є працівниками АЕС і мають високу заробітну плату. Я мрію бачити місто, у якому культура на високому рівні,  щоб батьки більше уваги приділяли вихованню дітей, віддавали їх у спортивні секції. Тому що діти віддані самі собі і ми щодня стикаємося з дитячим курінням та алкоголізмом. Сьогодні модно робити селфі на дахах, а це дуже небезпечно. На жаль, крім АЕС немає інших підприємств, тому багато людей виїжджає за кордон. Хотілося б, щоб у місті було ще кілька підприємств, які б давали робочі місця молоді. Також важливо сьогодні не бути байдужим до проблем, які є навколо – сьогодні потрібно допомагати воїнам АТО та дітям. Вараш – це місто, в якому волонтерський рух слабо розвинений. Тому наше громадське формування хоче долучитися до волонтерського руху та збирати допомогу воїнам АТО, згідно їх потреб. Місто розвивається, заходять нові інвестори. Безпосередньо компанія «Алатир Інвест» будує нове житло, а відповідно в місті з’явиться більше нових людей, вони будуть переїжджати з сіл і таким чином місто розвиватиметься. Приємно, що будівельна компанія допомагає розвивати  інфраструктуру міста.

 

Інші новини

Компанія "Алатир-Інвест" підтримала Всеукраїнський проект "Відкривай Україну".ВІДЕО
Будівельна компанія «Алатир-Інвест» виступила спонсором освітнього проекту "Відкривай Україну" у місті Вараш.
Читати новину повністю
Колектив компанії "Алатир-Інвест" вшановує пам'ять загиблих від Голодомору
Українці пережили чимало трагедій, однією із найжахливіших сторінок в історії є Голодомор 1932 – 1933 років.
Читати новину повністю
Компанія «Алатир-Інвест» щиро вітає вас із Днем Гідності та Свободи та Днем архангела Михаїла!
Гідність, єдність і свобода - це ті принципи, які об'єднали прагнення мільйонів українців до змін і змінили хід української історії XXI століття.
Читати новину повністю
День відкритих дверей житлового комплексу "Оберіг" відвідав керівник однієї з найбільших АЕС у світі
На День відкритих дверей житлового комплексу "Оберіг" завітав керівник однієї з найбільших атомних станцій у світі Bruce Power, яка знаходиться в Канаді.
Читати новину повністю